Kupowanie prezentów pod choinkę – praktyczny poradnik.

Wyłącz top 10 najbardziej uniwersalnych modeli telefonów dla każdego. Nikt z nas nie chce być każdym. Nikt z nas nie jest każdym.

Słuchaj.

Odłącz mózg od internetu. Odłącz mózg od spraw piętrzących ci się za plecami, od być może ważnych, od być może ważniejszych, odłącz go natychmiast i absolutnie. Na moment. Bądź przez chwilę nogami na ziemi. Bądź przez chwilę blisko, nie w pobliżu, nie niedaleko. Patrz w oczy. Chłoń emocje. Nie pozwól ginąć słowom, ruchom, podtekstom. Słuchaj. Skup się. Na uczuciach, które wiszą między wami. Skup się na ciepłych tonach, miękkich myślach, czułych gestach. Skup się na tym, co wiąże, to istotne, to w tym wszystkim podstawowe. Rozmawiaj, nie przemawiaj. Nie wyrzucaj z siebie pustych zdań byle szybko i byle w dobrym tonie, to nie na tym polega, wbrew pozorom nie na tym. Nie wystarczy mówić i nie wystarczy słyszeć. Poświęć trochę uwagi, trochę cierpliwości. Odrobinę czasu. Pomyśl. Przede wszystkim pomyśl.

Dawaj prezent komuś, nie sobie.  Z sympatii, nie z przyzwoitości. Z uczuciem, a nie z łaską. Bądź dla kogoś kimś codziennie, nie raz na jakiś czas. Wtedy prezenty smakują lepiej.

Wtedy trafisz. Wtedy zawsze się trafia.

***

Nie jestem ostatnio w dobrej kondycji jeśli chodzi o pisaniem, co, tak sądzę, widać po tekstach tutaj. Mam w głowie zupełnie pusto. Piszę krócej, bo lubię pisać krócej. I chyba wolę oszczędnie niż wcale. Kocham święta.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s